EST

Snuuker Eestis

 

Eestis on seda mängu mängitud juba pea 20 aastat, mil tekkis esimene piljardiklubi kus oli võimalik mängida ka snuukerit. Sellest ajast peale on aastate jooksul juurde tekkinud snuukerilaudasid ja mängukohti – tänaseks on üle Eesti ca. 15-20 kohta kus on võimalus mängida snuukerit. Koos kasvavate mänguvõimalustega on kasvanud ka harrastajate arv (eriti viimastel aastatel), MTÜ Eesti Snookeri Föderatsiooni hinnangul on hetkel Eestis 200-250 aktiivset snuukerimängijat ning järgneva paari hooaja jooksul on oodata et see arv tõuseb veelgi.

Eestis on snuuker võstlusspordina hakanud arenema alates aastast 2008. Selleks, et ametlikke Eesti Meistrivõistlusi korraldada,  loodi vastav organisatsioon – MTÜ Eesti Snuukri Föderatsioon.  Tänaseks on välja kujunenud täispikk hooaja võistluskalender. Snuukri hooaeg Eestis algab septembris kui peetakse 1. Reitinguturniir 8´st ning kulmineerub Eesti Meistrivõistluste Finaalturniiriga mis reeglina toimub Mai kuu 1. Või 2. Nädalavahetusel. Võistlejate arv on aasta-aastalt olnud kasvavas trendis ning oodata on, et see jätkub ka järgnevatel aastatel. Eesti meistrivõistlustel võivad osaleda nii mehed kui ka naised ning vanusepiiranguid ei ole. Ainuke oluline tingimus on see, et osaleja oleks Eesti kodanik või siis oleks tal kehtiv Eesti elamisluba.

Ootame alati turniiridele uusi osalejaid. Ära pelga osalemast - Tegu ei ole „Eurospordi“ tasemega kus 1 eksimus tähendab kaotatud mängu. Tänasel hetkel ei ole Eestis ühtegi professionaalset snuukerimängijat – Kõik meistrivõistlustel osalejad on alustanud n.ö. omaalgatuslikult. Näiteks 2013a. hooajal lisandus 4 uut aktiivset võistlustel osalejat, kellest üks osaleja saavutas EMV 2013a. finaalturniiril 2. Koha. Võistlustel osalemise tingimuste kohta leiate infot Turniiride lingi alt.
samast kodulehelt ja lisaküsimuste korral võib saata e-maili aadressile info@snooker.ee