ESTEESTI MEISTRIVÕISTLUSED 6 PUNASEGA SNUUKRIS 2018

REGLEMENT

1. Korraldaja
Eesti meistrivõistlused 6 punasega snuukris 2018 (edaspidi: turniir) korraldamise eest vastutab Eesti Snuukri Föderatsioon (reg kood: 80395314, koduleht: www.snooker.ee)

2. Turniiri aeg ja koht

Eesti Meistrivõistlused 6 punasega snuukris 2018 toimuvad 17.-18. november 2018a. Club147 snuukriklubis aadressil Tartu mnt.33/Kunderi tn. 8a (2. korrus), Tallinn, Harjumaa, Eesti Vabariik.
Laupäev 17. november – algus kell 10.00
Pühapäev 18. november – algus kell 10.00*
* - juhul kui osalejate arv on suurem kui 20, vastasel juhul selgub Eesti meister 17. november
NB! Mängija peab olema registreerinud peakohtuniku juures oma kohaloleku ja tasunud osavõtutasu hiljemalt 30 min enne mängu algust. Juhul kui mängija registreerib oma kohaloleku hiljemalt 15 minutit enne oma mängu algust on ta automaatselt kaotanud 1 freimi vastasele. Juhul kui võistleja registreerib enda kohaloleku vähem kui 15 minutit enne mängu algust on ta automaatselt kaotanud 1. mängu. Mängude täpsed algusajad avalikustatakse peale ametlikku alagruppide loosimist - hiljemalt 14. November 2018a. www.snooker.ee kodulehel uudiste rubriigis ja ka turniiride rubriigis. 


3. Osavõtutasu

Osavõtutasu on 45 eurot mis tasutakse hiljemalt 30 min. enne turniiri algust kohapeal peakohtuniku kätte.

4. Osalejad

Eesti meistrivõistlustel on õigus osaleda igal Eesti Vabariigi kodanikul või alalist elamisluba omaval isikul

5. Registreerimine

Eesti Meistrivõistlustel osalemiseks on Osalejal vajalik teha kohustuslik turniirile registreerimine hiljemalt 11.november 2018a. kell 23.59:
Saates e-maili aadressile registreerimine@snooker.ee kujul: „võistluse nimi ja kuupäevad, osaleja nimi, osaleja isikukood, osaleja telefoni number, tekst kujul: „kinnitan, et olen tutvunud reglemendiga ja nõustun osalemise tingimustega“ “
või
Kasutades kodulehel (www.snooker.ee) olevat spetsiaalset registreerimise vormi.
NB! Turniirile registreerimine on siduv! Turniirile registreerimisega osaleja kinnitab, et on tutvunud reglemendiga ning on kohustatud tasuma korraldajale osavõtutasu

6. Auhinnad

1.Koht – omistatakse tiitel „Eesti Meister 6 punasega snuukris 2018a.“ + Karikas+250 eur
2.Koht – "EOK EV100" hõbemedal + 150 eur
Poolfinalist – "EOK EV100" promedal + 50 eur
NB! Kõik Eesti Meistrivõistlustel osalevad võistlejad  on oodatud pidulikule auhinnagalale kus toimub Eesti piljardispordi (snuuker ja piljard) ametlik parimate autasustamine (Täpne aeg ja koht täpsustamisel).
   
7. Turniiri formaat

Mängitakse snuukrit rahvusvaheliste ametlike 6 punasega snuukri reeglite järgi.

Kuni 24 mängijat:

4 alagruppi – mängud 3 võiduni (Best of 5)
Alagruppide võitjad otse veerandfinaalidesse (vastavalt alagruppide järjekorrale)
Alagruppide 2. kohad otse veerandfinaalidesse (loositakse vastu asetatud mängijatele, tingimusega, et mängijad ei ole samast alagrupist)
Veerandfinaalid – mängud 3 võiduni (Best of 5)
Poolfinaalid – mängud 4 võiduni (Best of 7)
Finaal – Mäng 5 võiduni (Best of 9)

25 ja rohkem mängijat

8 alagruppi – mängud 2 võiduni (best of 3)
Alagruppide võitjad otse kaheksandikfinaalidesse (loositakse asetustega kohtadele)
Alagruppide 2. kohad otse kaheksandikfinaalidesse (loositakse vastu asetatud mängijatele)
Kaheksandikfinaalid – mängud 2 võiduni (Best of 3)
Veerandfinaalid – mängud 3 võiduni (Best of 5)
Poolfinaalid – mängud 3 võiduni (Best of 5)
Finaal – mäng 4 võiduni (Best of 7)
Täpne mängude ajakava selgub siis kui turniirile registreerimine on lõppenud ja osalejate arv teada

8. Turniiri alagruppide loosimine

Ametlik alagruppide loosimine toimub 13. november kell 20.00 snuukriklubis Club 147.
2017a. Eesti Meister 6 punasega snuukris saab automaatselt 1. asetuse ja 2018a. Eesti Snuukri karikasarja üldarvestuse 7 paremat saavad alagruppidesse loosimisel asetuse sõltuvalt turniirile registreerunud mängijate koguarvust ja turniiriformaadist (4 alagrupi puhul 2 asetusega mängijat alagruppi, 8 alagrupi puhul 1 mängija alagruppi).
Loosimise tulemused avalikustatakse hiljemalt 14. november 2018a. kodulehel www.snooker.ee uudiste rubriigis.

9. Kohtunik
Turniiri peakohtunik on Toomas Tartes. E-mail: toomas@snooker.ee, Tel: +372 5277842

10. Võistleja riietus

Kõrgema kategooria võistlusriietus:
- Pikkade varrukatega triiksärk (ühevärviline, kanga struktuurmuster lubatud, erineva värviga triibud, mummud, ruudud jmt on keelatud)
- Kikilips
- Ülikonna vest (mitte kootud)
- Viigipüksid (ühevärviline, kanga struktuurmuster lubatud, erineva värviga triibud, mummud, ruudud jmt on keelatud)
- Ülikonna kingad (õhukese tallaga. Naised võivad kasutada soovi korral kontsaga kingasid. Paksu tallaga (pori)kingad on keelatud)
- Riietus peab olema puhas ja korralik
- Peakatted on keelatud
NB! Võistleja kelle riietus ei vasta reglemendile 10 minutit enne mängu algust saab kirja mängu kaotuse ning võimaluse 1h jooksul riietuda vastavalt reglemendile, juhul kui ta seda teinud ei ole, siis Võistleja diskvalifitseeritakse turniirilt.

11. Muud

- Võistlejal on keelatud viibida turniiri kestel alkoholi, narkootiliste ja/või psühhotroopsete ainete mõju all. Kahtluse korral on peakohtunikul õigus teostada vastav kontroll. Juhul kui tuvastatakse rikkumine siis Võistleja diskvalifitseeritakse viivitamatult turniirilt ja edasise karistuse määrab Eesti Snuukri Föderatsiooni juhatus.
- Võistlejal on keelatud mängu vältel mobiiltelefoni kasutamine
- Võistlejal on kohustus veenduda mängu vältel, et mobiiltelefon oleks „vaikse“ režiimi peal või välja lülitatud
- Võistlejal on keelatud mängu vältel suhtlemine kolmandate isikutega
- Võistlejal on keelatud mängu vältel ebatsensuursete väljendite kasutamine ja häälekas kommenteerimine
- Võistlejal on keelatud mängu vältel liikuda vastase sihtimise ajal löögijoonel.
- Võistlejad peavad olema valmis mänguks hiljemalt 10. minutit enne mängu ametlikku algusaega, kummalgi mängijal on õigus saada 5 minutit soenduslöökideks.

- Võistlejal on keelatud mängu vältel teha suitsupause või tegeleda muude kõrvaliste asjadega (v.a. Ettenähtud 10 min pausi ajal peale igat 4 freimi kui mäng kestab vähemalt 4 võiduni)
- Kui mäng kestab vähemalt 4 võiduni on mängijatel õigus teha 10 min paus peale igat 4 freimi. Juhul kui mängijad on nõus jätkama kohtumist ilma pausita, on neil õigus seda teha.
- Kummalgi Võistlejal on õigus võtta time-out (2 min.) 1 korra mängu vältel (v.a. suitsetamiseks)
- Juhul kui mängija rikub reegleid saab ta kohtunikult hoiatuse. 3 hoiatust = turniirilt diskvalifitseerimine. Peale 2. peakohtuniku hoiatust informeeritakse mängijat, et tegemist on viimase hoiatusega.
- Kuni Finaalini on mängude vastased teineteisele kohtunikuks – kehtib „aumehe printsiip“ ehk siis kui mängija teeb vea ilma et vastane märkaks, tunnistab ta seda
- Juhul kui tekib mängu situatsioon, kus löögil olev mängija võib sooritada vea, siis on mängijatel õigus kutsuda peakohtunik laua juurde veendumaks kas oli/ei olnud tegemist veaga.
- Juhul kui tekib vaidlus reeglite/mängusituatsioonide üle on mängijatel küsimuse lahendamiseks õigus pöörduda peakohtuniku poole
- Vaidlusmomentidel ei lähtuta kolmandate isikute (pealtvaatajate) arvamusest vaid teineteise seisukohast või peakohtuniku arvamusest.
- Juhul kui mängija ei nõustu kohtunikuga või ei ole kohtuniku tegevusega/korraldusega rahul, siis lähtutakse kohtuniku otsusest, ning mängijal on õigus hiljem (24h jooksul peale finaali lõppemist) esitada protest kirjalikus vormis Eesti Snuukri Föderatsiooni juhatusele aadressile info@snooker.ee


Eesti Snuukri Föderatsioon 2018