ESTEESTI MEISTRIVÕISTLUSED SNUUKRIS 2018

REGLEMENT

1. Korraldaja
Eesti meistrivõistlused snuukris 2018 (edaspidi: turniir) korraldamise eest vastutab Eesti Snuukri Föderatsioon (reg kood: 80395314, koduleht: www.snooker.ee)

2. Turniiri aeg ja koht

Eesti Meistrivõistlused snuukris 2018 toimuvad 08.-09. detsember 2018a. Club147 snuukriklubis aadressil Tartu mnt.33/Kunderi tn. 8a (2. korrus), Tallinn, Harjumaa, Eesti Vabariik.
Laupäev 08. detsember – algus kell 10.00
Pühapäev 09. detsember – algus kell 10.00*
* - Algusaeg võib muutuda sõltuvalt turniirile registreerunud osalejate arvust
NB! Mängija peab olema registreerinud peakohtuniku juures oma kohaloleku ja tasunud osavõtutasu hiljemalt 30 min enne mängu algust. Juhul kui mängija registreerib oma kohaloleku hiljemalt 15 minutit enne oma mängu algust on ta automaatselt kaotanud 1 freimi vastasele. Juhul kui võistleja registreerib enda kohaloleku vähem kui 15 minutit enne mängu algust on ta automaatselt kaotanud 1. mängu. Mängude täpsed algusajad avalikustatakse peale ametlikku alagruppide loosimist - hiljemalt 4. detsember 2018a. www.snooker.ee kodulehel uudiste rubriigis ja ka turniiride rubriigis. 


3. Osavõtutasu

Osavõtutasu on 50 eurot mis tasutakse hiljemalt 30 min. enne turniiri algust kohapeal peakohtuniku kätte (2018a Eesti snuukri karikasarja lõpliku paremusjärjestuse 4 paremat mängijat saavad osavõtutasust 50% soodustust ning kohad 5.-8. saavad 25% soodustust.)

4. Osalejad

Eesti meistrivõistlustel on õigus osaleda igal Eesti Vabariigi kodanikul või alalist elamisluba omaval isikul

5. Registreerimine

Eesti Meistrivõistlustel osalemiseks on Osalejal vajalik teha kohustuslik turniirile registreerimine hiljemalt 02.detsember 2018a. kell 23.59:
Saates e-maili aadressile registreerimine@snooker.ee kujul: „võistluse nimi ja kuupäevad, osaleja nimi, osaleja isikukood, osaleja telefoni number, tekst kujul: „kinnitan, et olen tutvunud reglemendiga ja nõustun osalemise tingimustega“ “
või
Kasutades kodulehel (www.snooker.ee) olevat spetsiaalset registreerimise vormi.
NB! Turniirile registreerimine on siduv! Turniirile registreerimisega osaleja kinnitab, et on tutvunud reglemendiga ning on kohustatud tasuma korraldajale osavõtutasu

6. Auhinnad

1.Koht – omistatakse tiitel „Eesti Meister snuukris 2018a.“ + Karikas + õigus esindada Eesti koondist 2019a. Euroopa amatööride meistrivõistlustel Israel´is. (föderatsioon tasub transpordi ja osavõtutasu)
2.Koht – "EOK EV 100" sümboolikaga medal + 200 eur
Poolfinalist – "EOK EV 100" sümboolikaga medal + 100 eur
Ametlik autasustamine toimub vahetult peale Finaalmängu lõppu 9. detsembril Club147s.
NB! Kuigi snuukri Eesti meister selgub alles 9. detsembril, on kõik Eesti meistrivõistlustel osalejad oodatud 1. detsembril kell 19.00 Hill-Hill Piljardiklubisse, kus toimub parimate piljardimängijate autasustamine ning piljardispordi hooaja ametlik lõpetamine.

   
7. Turniiri formaat*
*-täpne formaat selgub siis kui on selgunud  osalejate arv

Mängitakse snuukrit rahvusvaheliste ametlike snuukri reeglite järgi.

NB! Turniiril maksimaalne võistlejate arv on 32, võistlejad arvatakse osalejate nimekirja vastavalt registreerimise ajale. Juhul kui meistrivõistlustele registreerinud mängijate arv on suurem kui 32, siis arvatakse võistlejate nimekirja mängijad kes on ajaliselt varem teinud eelregistreerimise.

Kuni 24 mängijat:

4 alagruppi – mängud 2 võiduni (Best of 3)
Alagruppide võitjad otse veerandfinaalidesse (vastavalt alagruppide järjestusele)
Alagruppide 2. kohad otse veerandfinaalidesse (loositakse vastu asetatud mängijatele, tingimusega, et ei satu kokku alagrupis oleva mängijaga)
Veerandfinaalid – mängud 3 võiduni (Best of 5)
Poolfinaalid – mängud 4 võiduni (Best of 7)
Finaal – Mäng 6 võiduni (Best of 11)

25 ja rohkem mängijat

8 alagruppi – mängud 2 võiduni (best of 3)
Alagruppide võitjad otse kaheksandikfinaalidesse (loositakse asetustega kohtadele)
Alagruppide 2. kohad otse kaheksandikfinaalidesse (loositakse vastu asetatud mängijatele)
Kaheksandikfinaalid – mängud 2 võiduni (Best of 3)
Veerandfinaalid – mängud 3 võiduni (Best of 5)
Poolfinaalid – mängud 4 võiduni (Best of 7)
Finaal – mäng 6 võiduni (Best of 11)
Täpne mängude ajakava selgub siis kui turniirile registreerimine on lõppenud ja osalejate arv teada

8. Turniiri alagruppide loosimine

Ametlik alagruppide loosimine toimub hiljemalt 04. detsember kell 20.00 snuukriklubis Club 147.
2017a. Eesti Meister saab automaatselt 1. asetuse ja 2018a. Eesti Snuukri karikasarja üldarvestuse 7 paremat saavad alagruppidesse loosimisel asetuse sõltuvalt turniirile registreerunud mängijate koguarvust ja turniiriformaadist (4 alagrupi puhul 2 asetusega mängijat alagruppi, 8 alagrupi puhul 1 mängija alagruppi).
Loosimise tulemused ja mängude ajakava avalikustatakse hiljemalt 05. detsember 2018a. kodulehel www.snooker.ee uudiste rubriigis.

9. Kohtunik
Turniiri kohtunik Club147´s on Toomas Tartes. E-mail: toomas@snooker.ee, Tel: +372 5277842
Turniiri kohtunik Hill-Hill piljardiklubis on Edgar Maloverjan. E-mail: ets@maloverian.com, Tel: +372 5114896


10. Võistleja riietus

Kõrgema kategooria võistlusriietus:
- Pikkade varrukatega triiksärk (ühevärviline, kanga struktuurmuster lubatud, erineva värviga triibud, mummud, ruudud jmt on keelatud)
- Kikilips
- Ülikonna vest (mitte kootud)
- Viigipüksid (ühevärviline, kanga struktuurmuster lubatud, erineva värviga triibud, mummud, ruudud jmt on keelatud)
- Ülikonna kingad (õhukese tallaga. Naised võivad kasutada soovi korral kontsaga kingasid. Paksu tallaga (pori)kingad on keelatud)
- Riietus peab olema puhas ja korralik
- Peakatted on keelatud
NB! Võistleja kelle riietus ei vasta reglemendile 10 minutit enne mängu algust saab kirja mängu kaotuse ning võimaluse 1h jooksul riietuda vastavalt reglemendile, juhul kui ta seda teinud ei ole, siis Võistleja diskvalifitseeritakse turniirilt.

11. Muud

- Võistlejal on keelatud viibida turniiri kestel alkoholi, narkootiliste ja/või psühhotroopsete ainete mõju all. Kahtluse korral on peakohtunikul õigus teostada vastav kontroll. Juhul kui tuvastatakse rikkumine siis Võistleja diskvalifitseeritakse viivitamatult turniirilt ja edasise karistuse määrab Eesti Snuukri Föderatsioon juhatus.
- Võistlejal on keelatud mängu vältel mobiiltelefoni kasutamine
- Võistlejal on kohustus veenduda mängu vältel, et mobiiltelefon oleks „vaikse“ režiimi peal või välja lülitatud
- Võistlejal on keelatud mängu vältel suhtlemine kolmandate isikutega
- Võistlejal on keelatud mängu vältel ebatsensuursete väljendite kasutamine ja häälekas kommenteerimine
- Võistlejal on keelatud mängu vältel liikuda vastase sihtimise ajal löögijoonel.
- Võistlejad peavad olema valmis mänguks hiljemalt 10. minutit enne mängu ametlikku algusaega, kummalgi mängijal on õigus saada 5 minutit soenduslöökideks.

- Võistlejal on keelatud mängu vältel teha suitsupause või tegeleda muude kõrvaliste asjadega (v.a. Ettenähtud 10 min pausi ajal peale igat 4 freimi kui mäng kestab vähemalt 4 võiduni)
- Kui mäng kestab vähemalt 4 võiduni on mängijatel õigus teha 10 min paus peale igat 4 freimi. Juhul kui mängijad on nõus jätkama kohtumist ilma pausita, on neil õigus seda teha.
- Kummalgi Võistlejal on õigus võtta time-out (2 min.) 1 korra mängu vältel (v.a. suitsetamiseks)
- Juhul kui mängija rikub reegleid saab ta kohtunikult hoiatuse. 3 hoiatust = turniirilt diskvalifitseerimine. Peale 2. peakohtuniku hoiatust informeeritakse mängijat, et tegemist on viimase hoiatusega.
- Kuni Finaalini on mängude vastased teineteisele kohtunikuks – kehtib „aumehe printsiip“ ehk siis kui mängija teeb vea ilma et vastane märkaks, tunnistab ta seda
- Juhul kui tekib mängu situatsioon, kus löögil olev mängija võib sooritada vea, siis on mängijatel õigus kutsuda peakohtunik laua juurde veendumaks kas oli/ei olnud tegemist veaga.
- Juhul kui tekib vaidlus reeglite/mängusituatsioonide üle on mängijatel küsimuse lahendamiseks õigus pöörduda peakohtuniku poole
- Vaidlusmomentidel ei lähtuta kolmandate isikute (pealtvaatajate) arvamusest vaid teineteise seisukohast või peakohtuniku arvamusest.
- Juhul kui mängija ei nõustu kohtunikuga või ei ole kohtuniku tegevusega/korraldusega rahul, siis lähtutakse kohtuniku otsusest, ning mängijal on õigus hiljem (24h jooksul peale finaali lõppemist) esitada protest kirjalikus vormis Eesti Snuukri Föderatsiooni juhatusele aadressile info@snooker.ee


Eesti Snuukri Föderatsioon 2018